Tillbaka i Sverige

Texten kan innehålla annonslänkar, vilket innebär att jag får provision om du köper något via dem. Texterna, eller mina åsikter, påverkas inte av länkarna.

Förra natten kom vi hem från Gran Canaria. Vi har haft det fantastiskt och jag vill helst tillbaka, typ imorgon? När vi checkade ut, checkade fotbollslaget Hammarby in. De skulle på träningsläger inför kommande säsong.

Flygresan hem var rätt jobbig. Lilla M var jättetrött men kunde inte somna. Förmodligen för att lamporna lyste längs med fönstrern. Hon blev jätteledsen och skrek. Vi försökte allt men det tog lång tid innan hon lugnade ner sig. Det var fruktansvärt jobbigt att se henne förtvivlad och att känna medresenärernas sura blickar i nacken. Man kan ju inte göra mer än sitt bästa.

Nu är vardagen tillbaka. I veckan väntar äventyret att skola in Lilla M på förskolan. Det är också mängder av skönhetsprodukter som ska testas. Utöver det sitter jag med en stor deadline till en tidning. Spännande!

Du kanske också gillar ...

Kommentarer

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Om författaren

Elin Fagerberg

Jag är auktoriserad hudterapeut, spaterapeut och makeupartist med över 20 års erfarenhet inom skönhetsbranschen. För mig är skönhet inte bara ett yrke – det är en passion som fortsätter att inspirera mig varje dag. Välkommen till min värld! 

Sök