Månadens Glossy Box

Texten kan innehålla annonslänkar, vilket innebär att jag får provision om du köper något via dem. Texterna, eller mina åsikter, påverkas inte av länkarna.

Den här månaden innehåller Glossy Box väl utvalda produkter som passar bra till nyår.

Volume Cream från D:FI. En volymkräm till håret som ska göra det extra fylligt.
Victoria Nail Polish från Nails Inc. En fin vinröd nyans.
Lip And Eye Active Lift från Renu. En ögonkräm som lovar att ge vård och mjukgöra.
It’s So Big Volumizing Mascara från Elizabeth Mott. En liten mascara med timglasformad borste.
Starter Kit från Ardell. Lösögonfransar och lim.

Ardell är en klassiker när det kommer till lösögonfransar och är alltid bra att ha hemma. Nagellack från Nails Inc brukar jag gilla. Men de andra tre produkterna har jag aldrig testat tidigare. Har du?

20131222-122735.jpg

Du kanske också gillar ...

Kommentarer

0 svar

  1. Jag testade ögonkrämen. Kändes jätteskön men efter 3 dagar hade jag röda utslag runt hela ögonen, varig och rejält svullen. Jag har aldrig reagerat på krämer/smink och har ingen känd allergi heller så jag vill verkligen ge ett varningsord för den.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Om författaren

Elin Fagerberg

Jag är auktoriserad hudterapeut, spaterapeut och makeupartist med över 20 års erfarenhet inom skönhetsbranschen. För mig är skönhet inte bara ett yrke – det är en passion som fortsätter att inspirera mig varje dag. Välkommen till min värld! 

Sök