Nagellack och dans

Texten kan innehålla annonslänkar, vilket innebär att jag får provision om du köper något via dem. Texterna, eller mina åsikter, påverkas inte av länkarna.

Ikväll har OPI haft pressevent och visat våren 2014. Vi var på Hells Kitchen vid Stureplan och lyssnade på härliga nyheter. Vårens kollektion är inspirerad av ett sexigt Brasilien. Spännande nyanser av gult, korall och cerise samt ett gäng nudenyanser sätter tonen. De ser helt ljuvliga ut! Förutom den här kollektionen kommer det även en serie lack i samarbete med Gwen Stefani. Ett halvmatt svart lack och ett rosa kan bli mina favoriter från den serien.

bild 2-16Kickis naglar längst upp till vänster.

Men det var inte bara nagellack som var roligt. Den brasilianska maten och musiken var också fantastisk. Jag kände att benen liksom inte kunde vara stilla. På dansgolvet/scenen stod det tre professionella dansare och jag ville inget annat än att skutta upp och dansa med dem. Men jag vågade först inte. Hela stället var fullt och ingen annan dansade. Men man ska väl göra det man tycker är roligt? Sagt och gjort. När jag tagit mod till mig släpade jag med mig Aida upp och shejjkade loss! Elin från Frida förlag och Lina hoppade också upp. Vi hade så otroligt roligt!! Jag kommer aldrig glömma den här pressvisningen. Glädjehormonerna sköt i höjden och jag sitter ännu här glad och skriver flera timmar senare. Samtidigt inser jag att några av mina roligaste och finaste minnen i livet är när jag har dansat. Ganska hemskt att jag inte gör det regelbundet längre.

bild 1-16

Du kanske också gillar ...

Kommentarer

0 svar

  1. Fina Elin!! Kul att se dig idag. Jag var tvungen att dra tidigt och hämta min dotter på Gymnastik träning, synd att jag missade dansen 🙁

    Kram

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Om författaren

Elin Fagerberg

Jag är auktoriserad hudterapeut, spaterapeut och makeupartist med över 20 års erfarenhet inom skönhetsbranschen. För mig är skönhet inte bara ett yrke – det är en passion som fortsätter att inspirera mig varje dag. Välkommen till min värld! 

Sök