Stockholm Fashion Week Retail

Texten kan innehålla annonslänkar, vilket innebär att jag får provision om du köper något via dem. Texterna, eller mina åsikter, påverkas inte av länkarna.

Och idag börjar då Modeveckan retail. Det är nu alla kedjor inom framförallt mode och inredning visar upp vad som kommer till hösten. Idag tänkte jag hinna med två ställen. Imorgon blir det åtta stycken och på torsdag sju. Phu!

Jag ser bland annat fram emot Skobranschrådet, Ellos, Casall, Ma Boutique Cherie och Bestseller. Roligt men intensivt!

 

Gina Tricot ska också hinnas med. Och jag fullkomligt älskar den här klänningen som finns där nu.

 

Du kanske också gillar ...

Kommentarer

0 svar

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Om författaren

Elin Fagerberg

Jag är auktoriserad hudterapeut, spaterapeut och makeupartist med över 20 års erfarenhet inom skönhetsbranschen. För mig är skönhet inte bara ett yrke – det är en passion som fortsätter att inspirera mig varje dag. Välkommen till min värld! 

Sök