Blonde Idol från Redken

Texten kan innehålla annonslänkar, vilket innebär att jag får provision om du köper något via dem. Texterna, eller mina åsikter, påverkas inte av länkarna.

Skandinavien borde vara en bra marknad för Redkens nya hårvårdsserie Blonde Idol. Serien är till för att bevara en snygg blond ton i håret och finns i två olika utföranden. En för de som vill få håret i en kallare ton och en för de som vill få en varmare ton. Den produkt som är mest intressant är ett balsam varav halva förpackningen är balsam och den andra halvan är med färgpigment. På så sätt kan du justera hur mycket pigment du vill ha.

x5iekzvjwfvjmvwrhhqt d7pgufwuhqp7onqqqyww

Jag håller på att testa produkterna. Jag är än så länge väldigt nöjd med schampot som trots att det är sulfatfritt ändå inte har gjort min hårbotten värre. Än så länge.. Balsamet känns också spännande. Mitt hår kan lätt bli lite gult ett tag efter att jag har färgat det. Så jag försöker kämpa bort det med balsamet. Och jag tror faktiskt att jag ser lite skillnad. Men ingen extrem skillnad än så länge.

Andra produkter i serien är inpackning och ett balsamspray som ska ljusa upp håret.

n9pslmagxoec8rkclepy

Brukar du använda produkter som förstärker din hårfärg?

 

Du kanske också gillar ...

Kommentarer

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Om författaren

Elin Fagerberg

Jag är auktoriserad hudterapeut, spaterapeut och makeupartist med över 20 års erfarenhet inom skönhetsbranschen. För mig är skönhet inte bara ett yrke – det är en passion som fortsätter att inspirera mig varje dag. Välkommen till min värld! 

Sök