Doftnyhet – CLEAN Air EdP

Texten kan innehålla annonslänkar, vilket innebär att jag får provision om du köper något via dem. Texterna, eller mina åsikter, påverkas inte av länkarna.

CLEAN har några av Sveriges mest sålda dofter. Jag tror att det är antingen älska- eller hatadofter. Det är inga dofter jag skulle kunna bära varje dag men jag gillar dem. Min favorit är CLEAN Skin.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Är du en av alla inbitna CLEAN-fans så kommer du förmodligen gilla nästa nyhet – Air. Det är en doft du kan spraya ovanpå andra CLEAN-dofter för att förändra och lyfta dem. Kul idé!

  • Toppnoter: ackord av bergsdoft (!!?), bergamotblommor, gröna ackord
  • Hjärtnoter: freesia, pudriga aldehyder, pioner
  • Basnoter: mysk, cashmereträ, vit amber

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

I mars landar Air i butik och kommer som EdP i stl. 60ml (695 kr) och 30ml (450 kr) samt body lotion.

Vad tror du om doften?

 

Du kanske också gillar ...

Kommentarer

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Om författaren

Elin Fagerberg

Jag är auktoriserad hudterapeut, spaterapeut och makeupartist med över 20 års erfarenhet inom skönhetsbranschen. För mig är skönhet inte bara ett yrke – det är en passion som fortsätter att inspirera mig varje dag. Välkommen till min värld! 

Sök