Fifty shades of grey av OPI

Texten kan innehålla annonslänkar, vilket innebär att jag får provision om du köper något via dem. Texterna, eller mina åsikter, påverkas inte av länkarna.

Christian GreyPå Alla hjärtans dag har filmen Fifty shades of grey biopreimär och i samband med det släpper OPI en kollektion nagellack inspirerade av den otroligt populära bokserien. För några dagar sedan hade OPI pressvisning och jag var där och spanade in nyheterna.

Det lanseras sex nagellack i kollektionen, varav fem är grå och ett är rött. Det röda ska symbolisera Ms. Steele. Grått känns som en väldigt aktuell färg 2015 och jag tror att det här kan bli en kollektion som passar många.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jag är mest nyfiken på nyanserna Dark side of the mood och Embrace the gray. Skimrande Shine for me är också väldigt vacker. Hela kollektionen är väldigt fin och jag gillar urvalet av grå nyanser. Det är nog inget jag vill bära i april. Men definitivt i februari.

Mr. GreyUnder eventet hade vi en egen Mr. Grey som spanade ut över Slussen och Stockholm. 

Elin Fagerberg och Karin WidenJag och Karin smygfotade oss utan skärpa på toa

OPI HawaiiPsst! Under 2015 kommer det även en nagellackskollektion inspirerad av Hawaii. Om du är som mig och älskar färg kommer du nog gilla den här kollektionen. Mer om den kommer! 

Du kanske också gillar ...

Kommentarer

Ett svar

  1. Pingback: Lacka in våren! |

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Om författaren

Elin Fagerberg

Jag är auktoriserad hudterapeut, spaterapeut och makeupartist med över 20 års erfarenhet inom skönhetsbranschen. För mig är skönhet inte bara ett yrke – det är en passion som fortsätter att inspirera mig varje dag. Välkommen till min värld! 

Sök