MQ lanserar More by Stockh lm

Texten kan innehålla annonslänkar, vilket innebär att jag får provision om du köper något via dem. Texterna, eller mina åsikter, påverkas inte av länkarna.

[dropcap size=big]M[/dropcap]Q lanserar en egen serie med plagg för kurviga under namnet More by Stockh lm. Linjen beskrivs som sofistikerad med tidlösa basplagg och jag tycker att de ser ut att vara perfekta för jobbet. Det finns bland annat kappor, kostymer, klänningar och kjolar.

MQ More by Stockh lm – kedjans första kollektion i större storlekar

Den första kollektionen har nyanser i blått och rosa och kombineras av beige, svart, vitt och mörkblått. Jag hade gärna sett mer färg i kollektionen. Jag hoppas att det kommer till nästa säsong. Plaggen finns i storlekarna 44-52 och finns både i butik och på MQs webbshop.

moerbystockhlm.ss16_bild7

Georgia Pratt

Ansiktet utåt är supervackra Georgia Pratt. Hon är från Nya Zealand och upptäcktes av Ford Models.

 

Du kanske också gillar ...

Kommentarer

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Om författaren

Elin Fagerberg

Jag är auktoriserad hudterapeut, spaterapeut och makeupartist med över 20 års erfarenhet inom skönhetsbranschen. För mig är skönhet inte bara ett yrke – det är en passion som fortsätter att inspirera mig varje dag. Välkommen till min värld! 

Sök