Pink Cherry Blossom Limited Edition från Ghd

Texten kan innehålla annonslänkar, vilket innebär att jag får provision om du köper något via dem. Texterna, eller mina åsikter, påverkas inte av länkarna.

Hela 7000 kvinnor drabbas av bröstcancer i Sverige, varje år. Det är fruktansvärt! Självklart tycker jag att man ska stödja forskningen även när det inte är ”rosa månaden”.

Om du inte vill ge pengar direkt till cancerforskningen så finns det ju varje höst ett gäng andra alternativ. Ghd är ett av de företag som skänker pengar till Rosa Bandet i samband med två specialutgåvor av produkter. 10€ för varje såld produkt skänks. En hårfön och en plattång finns det att välja på. Finns i butik redan nu.

Du kanske också gillar ...

Kommentarer

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Om författaren

Elin Fagerberg

Jag är auktoriserad hudterapeut, spaterapeut och makeupartist med över 20 års erfarenhet inom skönhetsbranschen. För mig är skönhet inte bara ett yrke – det är en passion som fortsätter att inspirera mig varje dag. Välkommen till min värld! 

Sök