Skumpa och skvaller med Lily Lolo

Texten kan innehålla annonslänkar, vilket innebär att jag får provision om du köper något via dem. Texterna, eller mina åsikter, påverkas inte av länkarna.

Ikväll har jag varit på ett otroligt trevligt pressevent med Lily Lolo. Vi var ett stort gäng med redaktörer, skribenter och bloggare på Tre Klippare och minglade. Jag hade flera fina vänner på plats och stormtrivdes. Några jag kramade och skvallrade med i vimlet var Delinda, Tina, Karin, LinaCarina, KristinaDess, Mona och Cecilia och många fler. Det var ett riktigt härligt gäng på plats!

Lily Lolo är ett fint mineralmärke med brett utbud. De bygger på Mica, Järnoxid och zinkoxid. Produkterna känns riktigt bra och de ska bli spännande att testa lite av det jag inte har känt på tidigare. Mer om dem i dagarna.

Ikväll fick vi kika på vår och sommar kollektionerna. De representerades av ett gäng modeller i olika färger. Fina sminkningar och färgkombinationer som kändes fräscha och somriga. Inspirationen har de fått av olika blommor, frukter och ädelstenar.

Mer om produkterna kommer snart!

[slideshow]

Du kanske också gillar ...

Kommentarer

0 svar

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Om författaren

Elin Fagerberg

Jag är auktoriserad hudterapeut, spaterapeut och makeupartist med över 20 års erfarenhet inom skönhetsbranschen. För mig är skönhet inte bara ett yrke – det är en passion som fortsätter att inspirera mig varje dag. Välkommen till min värld! 

Sök